Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про країну Colombia.
ІСТОРІЯ МІСТА
Колумбія (ісп. Colombia), офіційна назва – Республіка Колумбія, – держава на північному заході Південної Америки. Столиця – Богота. Межує з Бразилією і Венесуелою на сході, на півдні – з Еквадором і Перу, на заході – з Панамою.
Омивається Карибським морем на півночі і Тихим океаном на заході. Країна займає 28 місце за кількістю населення в світі і 3-є за кількістю іспаномовного населення.
На території нинішньої Колумбії колись проживали корінні народи. Країна є однією з найбагатших в світі по кількості проживаючих народів і використовуваних ними мов. Сучасний колумбійський народ з’явився в ході змішування європейців, африканців і корінного населення, також на колумбійських Карибах живе значна кількість вихідців з Близького Сходу. На території Колумбії знаходяться тропічні ліси Амазонки і Льянос-Оріноко. Колумбія друга країна в світі з найбільшою біологічною різноманітністю. Однак входить до вісімки країн з найбільшим нанесенням шкоди екології.
Вперше іспанські колонізатори вступили на колумбійську землю в 1499 році, на першу половину XVI століття приходить період активних завоювань, в результаті яких було створено віце-королівство Нова Гранада зі столицею в Боготі. У 1819 році була визнана незалежність від Іспанії, але вже в 1831 федерація Велика Колумбія розпалася. На території сучасної Колумбії і Панами була утворена республіка Нова Гранада (1832), яка потім була перетворена в Гранадську конфедерацію (1858), а ще пізніше в Сполучені Штати Колумбії (1863). Остаточна назва республіка Колумбія була отримана в 1886 році, в 1903 зі складу країни вийшла Панама.
Економіка Колумбії займає 4-е місце в Латинській Америці.


КУЛЬТУРА


На території Колумбії відбулося злиття двох культур: європейської, що принесли іспанські конкістадори в XV столітті, і культури аборигенів, сформованої при змішанні індійських цивілізацій і народів, які залишили багату пам’ять про своє тисячолітнє минуле. Населення країни є сумішшю нащадків європейців, індіанців і чорношкірих рабів, привезених з Африки. Незважаючи на те, що в країні єдина мова – іспанська, а єдина релігія – католицька – Колумбія відрізняється великим етнічним і культурним розмаїттям. До давньої доколумбової цивілізації, до унікальної майстерності індіанців у виготовленні, мабуть, найдосконаліших на всьому американському континенті виробів з золота та інших матеріалів, додалася культура і мистецтво Іспанії, музика, пластика і традиції.
Саме тут зародився містичний реалізм, найбільшим представником якого є Габрієль Гарсіа Маркес. Саме цей колорит присутній в роботах художників Колумбії, таких як Фернандо Ботеро, Алехандро Обрегон, Гільєрмо Відеман. Саме сюди йдуть корінням тропічні танці і музика. Саме на цій історичній основі зародилося зухвале новаторство колумбійської культури.
МОВА
Іспанська мова є офіційною мовою Колумбії, на якому говорять майже всі жителі країни (99,2%) за винятком деяких індіанських племен.
Всього на території Колумбії налічується 65 збережених індіанських мов, але число їх з кожним роком скорочується.
Шкільна освіта в Колумбії включає в себе англійську мову, але не багато колумбійців зараз на ній говорять.
Існує безліч діалектів іспанської мови, які відрізняються один від одного. Хоча, потрібно відзначити, що загальні характеристики іспанської мови Латинської Америки залишаються незмінними для всіх регіонів країни. На Півночі Колумбії виділяється група схожих діалектів, на яких говорить народ Карибів (так званий «костеньос»). На півдні, в Андах, поширений діалект, який схожий з діалектом еквадорських гір і Перу (так звана «андська іспанська»).
Мови і діалекти етнічних груп індіанців також є офіційними на їх територіях. На народних мовах говорять близько 850 тис. Колумбійців.

