BARCELONA TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Barcelona, España.

ІСТОРІЯ МІСТА

До сих пір не відомо, хто заснував місто Барселона.

У Барселоні існує дві легенди про те, ким і коли було засновано місто. Одна говорить, що Барселона була заснована Геркулесом за 400 років до заснування Риму. Однак, згідно з іншою легендою, місто було засноване в 3 столітті до нашої ери Гамилькаре Барка (Hamilcar Barca), батьком Ганнібала. Він назвав місто на честь своєї сім’ї.

Кожен дотримується тієї легенди, яка йому подобається більше.

ПЛЯЖІ

Барселона визнана кращим пляжним містом відомим виданням про подорожі «National Geographic».
Однак, до 1992 року пляжі міста не використовувалися в цілях відпочинку, всі узбережжя Барселони загальною протяжністю 4,5 км використовувалося виключно в індустріальних цілях.

Готуючись до Олімпійських ігор 1992 року, було прийнято рішення перенести заводи в іншу зону, і облаштувати узбережжя для пляжного відпочинку. В районі Diagonal Mar можна побачити один зі старих заводів, який не знесли, але закрили.

Зате тепер кількість пляжів не тільки збільшилася, але і радує відпочиваючих дивовижною чистотою і впорядкованістю. Наприклад, щорічно пісок на всіх пляжах просівають в глибину до 50 см.

КАТАЛОНІЯ

Каталонія — високорозвинений адміністративний регіон, автономна область на північному сході Іспанії, на північному сході Піренейського півострова між середземноморським узбережжям і Піренеями, яка має свою мову та культуру.

Офіційна назва — Автономна область Каталонія. 27 жовтня 2017 року парламент Каталонії проголосував за незалежність регіону від Іспанії. Історичний регіон Каталонія складається з сучасної Автономної області Каталонії в Іспанії та Північної Каталонії у Франції.

Радикальні каталонські політики пропагують вживання терміну Каталонія також і відносно так званих «каталонських країн», тобто усіх середземноморських територій, які за Середньовіччя перебували у сфері впливу Арагонського королівства, частиною якого була Каталонія, і населення яких у теперішній час, хоча б частково, говорить каталонською мовою.

Каталонська мова — мова Західного Середземномор’я, належить до романської групи індоєвропейської мовної родини.

Каталонською мовою говорять в Іспанії та Франції, а також в Італії та Андоррі, зокрема у таких великих містах, як Барселона та Валенсія. З 1970-х років ця мова стала офіційною на тих територіях, де нею послуговуються. До цього протягом кількох століть каталонську забороняли як в Іспанії, так і у Франції. Каталонська є окремою мовою, а не діалектом іспанської мови.

Здебільшого ті, для кого ця мова є рідною, володіють також іспанською, французькою або італійською.

ЛЮДИ

День Святого Валентина в Барселоні
В той час як міжнародний день закоханих 14 лютого, в Барселоні цей день нічим не відрізняється від будь-якого іншого. День Святого Валентина для іспанців – 23 квітня. І це не тільки свято любові, а й свято літератури. Головні атрибути книга і троянда. Хлопчики дарують дівчаткам троянди, а дівчатка хлопчикам – книги. Така ідея з’явилася, коли ЮНЕСКО проголосили 23 квітня міжнародним днем книги.

Фламенко і Іспанія в нашій уяві нерозлучні. Однак, це зовсім не так. Фламенко не користується популярністю в Барселоні, і не відноситься до каталонської культури.

Будь обережний, пішохід! Каталонські водії вважаються одними з найбільш неадекватних в світі. Це підтверджує невтішна статистика, адже з вини місцевих «шумахерів», ДТП за участю авто і людей відбуваються три рази на хвилину, а у вихідні цей показник збільшується ще більше! Лякатися не варто, але включити режим «обережність» не завадить.

Кишенькові злодії
У Барселоні величезна кількість кишенькових злодіїв, тому не носіть з собою велику суму грошей і слідкуйте за своїми речами.

ЦІКАВІ МІСЦЯ

Фестиваль Ла Мерсі – найважливіше національне свято. Фестиваль проходить на честь покровительки Барселони – Святої Мерсі. Щороку, 24 вересня каталонці офіційно відпочивають. Святкування Ла Мерсі – одне з найбільш видовищних подій.

Будівництво Собору Святого Сімейства (La Sagrada Familia) зайняло більше часу (до того ж, будівництво ще не закінчилося), ніж зведення єгипетських пірамід. Піраміди зводилися 20 років, а шедевр модерністського мистецтва – 200 років, з використанням сучасних технологій.

Символи Барселони – Осел і Кіт.
Саме ці дві тварини вважаються неофіційними символами каталонців і Барселони. Осел полюбився мешканцям за працьовитість, а кіт, якщо читати по-англійськи (саt), є першими трьома літерами назви провінції Catalonia. Ці факти завжди припадають до душі гостям міста і надають пригоді особливий колорит. Яка з тварин вам особисто подобається більше?

Небувала паркова зона.
В Барселоні туристи можуть відпочити і насолодитися прогулянкою в найкрасивішому парку Іспанії «Монжуїк», площа якого становить більш ніж 200 гектарів! Цей парк-гігант внесений до списку найбільших штучних насаджень в Європі. На його території передбачені розваги для дітей і дорослих, так що, збираючись в парк, присвятіть відпочинку цілий день.

Барселона увійшла в число 20-ти міст Європи з найгіршими показниками екології. Майже половина всіх викидів здійснюється машинами, тому влада міста ввела ліміт на використання транспортних засобів. У наші дні на проїзній частині все частіше можна зустріти екомобілі, а також велосипедистів, для яких в місті передбачено понад 400 велостоянок.