CANBERRA TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Canberra, Australia.

ІСТОРІЯ МІСТА

Канберра (англ. Canberra) – столиця Австралійського Союзу (Австралії). Канберра є найбільшим містом Австралії, розташованим всередині країни, а не на узбережжі. Місто є адміністративним центром Австралійської столичної території, яка включає в себе також невелику сільськогосподарську зону і національний парк Намаджі. У 250 км на північний схід від Канберри знаходиться Сідней, а в 450 км на північний захід – Мельбурн.

У 1908 році територія сучасної Канберри була обрана в якості майбутньої столиці Австралійського Союзу. Після проведеного міжнародного конкурсу на кращий дизайн в основу майбутнього будівництва, яке розпочалося в 1913 році, був узятий план чиказьких архітекторів Уолтера Берлі Гріффіна і Меріон Махоні Гріффін. В основу дизайну Канберри лягла концепція міста-саду, що допускає великі зони природної рослинності, через що австралійці прозвали столицю «bush capital» (в перекладі з англійської «столиця кустарників»). Незважаючи на те, що зростанню і розвитку міста завадила Перша світова війна і Велика депресія, але після Другої світової війни Канберра стала процвітаючим містом.

Будучи резиденцією австралійського уряду, Канберра – це місце, де розташовані парламент Австралії, Верховний суд і численні міністерства і агентства. У місті також знаходяться громадські та культурні установи державного значення, такі як Національна галерея Австралії і Національний музей Австралії. Федеральний уряд вносить найбільший внесок у валовий продукт міста і є найбільшим роботодавцем в Канберрі.

ЕКОНОМІКА І НАСЕЛЕННЯ

Основу економіки Канберри становить урядовий сектор, перш за все федеральний уряд Австралії. Середня щотижнева орендна плата в Канберрі вище, ніж в будь-якому іншому штаті або території Австралії. Наприклад, в січні 2014 року вона склала $ 410 в тиждень, що ставить місто на третє місце по дорожнечі в країні.

Основними сферами економіки є урядове адміністрування і оборона, в яких зайнято близько 33,9% жителів Канберри (в цілому вони дають 29,8% внутрішнього валового продукту території). Серед роботодавців в державному секторі виділяються Міністерства оборони, фінансів, закордонних справ і торгівлі, казначейство. 

Велика частина людей, що народилися за кордоном, є родом з англомовних країн, перш за все, Великобританії та Нової Зеландії. Значна частка іммігрантів родом з Німеччини, Італії та В’єтнаму. Останнім часом зростає частка вихідців з країн Східної та Південної Азії. Для більшості жителів Канберри рідною мовою є англійська; багато хто знає китайську, італійську, хорватську та грецьку мови.

Населення Канберри порівняно молоде. Середній вік жителів міста становить 32 роки, і тільки 8,3% населення – жителі старше 65 років. Приблизно 44% населення Канберри вважають себе християнами (або католиками, або англіканцями), менше 3% сповідують інші релігії, 29% є атеістами.

Станом на 2012 рік найбільш типовим видом злочину є злочини, які посягають на власність, незаконне проникнення в приміщення з наміром і крадіжка автомобілів. 

КУЛЬТУРА

У Канберрі розташовано багато національних пам’яток та установи, наприклад, Австралійський військовий меморіал (англ. Australian War Memorial), Національна галерея Австралії (англ. National Gallery of Australia), Національна портретна галерея (в даний час розташована в будівлі старого парламенту, англ. National Portrait Gallery). Багато будинків урядових установ Австралійського Союзу, розташовані в Канберрі, відкриті для громадськості. У штучного озера Берлі Гріффін розташований пам’ятник Джеймсу Куку (англ. Captain Cook Memorial).

У Канберрскому музеї і галереї, розташованих в центрі міста, представлена ​​експозиція, присвячена місцевій історії і культурі. Кілька історичних будівель перших європейських поселенців відкриті для громадськості: ферми Лейньон і Таггеранонг, Маггі-Маггі і будинок Бланделлсів. 

У Канберрі є велика кількість місць, де звучить жива музика, і безліч театрів: Канберрский театр, де проводяться головні концерти і вистави; Ллевеллін-Холл в Школі музики Австралійського національного університету. На вулиці Чайлдерс (англ. Childers Street) розташований вуличний театр

Щорічно в Університеті Канберри проводиться музичний фестиваль «Стоунфест» (англ. Stonefest). У місті також діє велика кількість барів і нічних клубів, які в основному розташовані в районах Діксон (англ. Dickson), Кінгстон (англ. Kingston) та в міському центрі. У всіх центрах районів є власні театри і кінотеатри, а також бібліотеки. Серед найбільш відомих культурно-масових заходів виділяються Національний фестиваль народної творчості (англ. National Folk Festival) і фестиваль «Святкуй, Канберра» (англ. Celebrate Canberra festival), який проводиться щорічно протягом десяти днів в березні у зв’язку з Днем Канберри.

ТРАНСПОРТ

Основним засобом пересування в Канберрі є автомобіль. Проведена в минулому містобудівна політика позитивно позначилася на існуючій дорожній системі, яка відрізняється високою якістю дорожнього покриття. 

Автобусне сполучення не користується особливою популярністю у місцевих жителів: на цьому виді транспорту пересуваються тільки 4,6% населення Канберри. 5,5% вважають за краще добиратися до роботи або пішки, або на велосипеді. Приватні автобуси з’єднують Канберру з прилеглими містами в Новому Південному Уельсі. Канберра знаходиться в трьох годинах їзди на автомобілі з Сіднея по федеральній дорозі.

У Канберрі розвинена мережа велосипедних доріжок, які пов’язують всі міські округи, а також ряд спеціалізованих гірських треків для занять велоспортом.