GAVANA TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Gavana, Cuba.

ІСТОРІЯ МІСТА

Гавана – столиця і найбільше місто Республіки Куба, політичний, економічний і культурний центр країни, одна з 16 її провінцій.

У 1514 році іспанці заснували на оcтрові місто, назване на честь Христофора Колумба Сан-Крістобаль ( «Святий Христофор»). Через кілька років місто перенесли в нове місце і стали називати спочатку Сан-Крістобаль-де-Гавана, а потім просто Гавана (La Habana). Назва «Гавана» вважають утворенням від «савана» (ісп. Sabana) – «високотравна степ», оскільки жителі східних гірських районів острова називали саваною його західну рівнинну частину, де знаходиться місто.

Гавану заснували іспанські поселенці у 1519 році. До завоювання острова іспанцями на цьому місці жили індіанці, однак жорстокий гніт поневолювачів, хвороби і голод привели до майже повного знищення корінного населення. Нестачу робочої сили в місті іспанські завойовники заповнювали неграми-рабами, які вже на початку XVII століття були значною частиною населення Гавани.

НАСЕЛЕННЯ

Гавану населяє 2 135 498 осіб (2010 рік). Частка столиці в загальній чисельності населення Куби – 21%. Близько семи з десяти жителів столиці є нащадками іспанських переселенців. Решта мають змішане африкано-іспанське або азіатське походження. Державна мова – іспанська. Більше половини віруючого населення Гавани – католики, частина жителів міста дотримується синкретичних вірувань, що виникли на основі змішання християнства і ряду африканських язичницьких культів.

КУЛЬТУРА

Гавана є однією з найкрасивіших острівних столиць світу. Старий центр міста й досі зберігає свій самобутній колоніальний вигляд. Тут є ряд старовинних архітектурних пам’яток, що представляють чималу історичну цінність. Серед них слід особливо виділити фортецю Ла-Реаль-Фуерса (1583 р.), монастир Санта-Клара (1644 р.), собор Непорочного Зачаття (1656 г.), міську Ратушу (1792 р), кафедральну площу з собором, збудованим в XVIII ст.

У центрі розташована площа з меморіальним комплексом імені Хосе Марті. Одна з головних архітектурних пам’яток – бульвар Прадо, будинки там побудовані в староіспанському стилі. Тут знаходиться будівля Національного Капітолію, побудованого в 1920-х рр. за зразком будівлі у Вашингтоні, а також Великий театр Гавани.

Гавана знаменита на весь світ своїми гучними і багатолюдними святами, фестивалями і ярмарками. В лютому в місті проходять барвистий карнавал і Міжнародний фестиваль Джазу. У грудні в столиці проходить щорічний Фестиваль латиноамериканського кіно, а 1 січня Гавана відзначає національне свято – День Революції, який супроводжується святковими заходами, виступами музикантів і танцюристів.