KYOTO TOUR

Тут ми розказуємо цікаві деталі та факти про місто Kyoto, Japan.

ФАКТИ ПРО МІСТО

Кіото – японське місто, розташоване в центральній частині острова Хонсю, в центрі регіону Кансай, в південно-західній частині префектури Кіото. 

З 794 по 1869 рік Кіото був столицею Японії, головною резиденцією імператорів. Стара назва – Хейан.

Кіото вважається основним культурним центром Японії. Під час Другої світової війни, коли Японія зазнала бомбардувань, Кіото з 1600 буддійськими храмами і 400 сінтоїстскими храмами, садами і палацами не був знищений.

Кіото також знаменитий кварталами гейш – ханаматі, в тому числі, процвітаючим кварталом Ґіон.

Основний дохід міста Кіото становить туризм. На півночі Кіото на півострові Танго займаються виловом риби і водними перевезеннями, а в центрі – сільським і лісовим господарствами. Також тут розташована штаб-квартира всесвітньо відомої компанії з виробництва комп’ютерних ігор Nintendo

У Кіото дуже багато лісів, іх загальна площа перевищує 60 тисяч гектарів.

Також Кіото – одне з найбільш популярних туристичних місць в Японії, і багато людей з усього світу приїжджають туди на екскурсії.

ҐІОН - РАЙОН ГЕЙШ

Ґіон (яп. 祇 園) – район японського міста Кіото, що з’явився в середні віки. У XXI столітті Ґіон – найвідоміший район проживання і роботи гейш. Тут багато ресторанів китайської і італійської кухні, а в крамницях, розташованих на вулицях цього кварталу, продаються аксесуари для кімоно. Більшість будівель – дерев’яні чайні будиночки, найчастіше перебудовані всередині, проте на кількох вулицях можна побачити сучасні розважальні заклади. Ґіон залишається найпрестижнішим і найвідомішим місцем, де можна побачити традиційну культуру, що поєднується з сучасними модними тенденціями.

У XXI столітті по вулицях Ґіон гейші і їх учениці-майко в парадних кімоно вечорами поспішають на роботу в один з чайних будиночків. Існує поширена, але неправильна думка, що Ґіон – це «район червоних ліхтарів». Але Ґіон – район гейш, а гейші – не повії.

МОНАСТИР КІЙОМІДЗУ

Монастир Кійомідзу (清水寺) – буддійський храмовий комплекс в районі Хігасіяма міста Кіото (Японія). Повна назва – Отовасан Кіёмідзудера (音 羽山 清水寺), це одна з основних визначних пам’яток міста.

Храм був заснований в 778 році, але сучасні будови відносяться до 1633 року.

Храм називається так, тому що в середині є водоспад. Назва означає Храм чистої води. В Японії існує ще кілька менш відомих храмів з тією ж назвою.

Храмовий комплекс займає велику територію на мальовничому схилі гори. На території храму є невеликий водоспад. В одному з головних залів знаходиться священний камінь Будди, до якого треба спускатися через тунель в повній темряві.

Монастир Кійомідзу – один з найпопулярніших храмів в Японії, сюди сходяться щодня тисячі туристів і прочан.

БАМБУКОВИЙ ЛІС

Бамбуковий ліс Арасіяма (також відомий як ліс Сага) – прекрасний приклад гармонійного зв’язку людини з природою. Бамбук має багату історію в японських міфах і легендах, а бамбукові ліси садили для того, щоб захистити храми від зла. Ця рослина, що володіє витривалістю і стійкістю, символізує силу духу.

Бамбуковий ліс розташований в окрузі Арасіяма західного Кіото, на краю міста біля підніжжя гір і його 16 квадратних кілометрів бамбукової хащі яскраво контрастують з навколишнім міським пейзажем.

Стежка між деревами має довжину близько 300 метрів, на неї можна потрапити прямо з головної вулиці Арасіяма. Це спокійне і тихе місце, і хоча під час туристичного сезону воно досить жваве, природний спокій і зв’язок з природою відчуваються в ньому однаково.

Бамбук – найбільш швидкоростуча рослина на Землі, він може відновити зрізану масу протягом 6 місяців, іншим деревам на це потрібно від 30 до 50 років! Це дозволяє лісу Арасіяма не тільки служити туристичною та культурною пам’яткою, а й бути джерелом сировини для місцевих потреб. Бамбук зрізають для виготовлення таких продуктів, як чашки, ящики і килимки, він цінується за свою особливу міцність і гнучкість.