LOS ANGELES TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Los Angeles, USA.

ІСТОРІЯ МІСТА

Лос-Анджелес (англ. Los Angeles) – місто в США на півдні штату Каліфорнія, що знаходиться на березі Тихого океану. Найбільший за чисельністю населення в штаті і другий – в країні. Місто є адміністративним центром однойменного округу, а також центром Великого Лос-Анджелеса – агломерації з населенням понад 17 млн ​​осіб. 

Лос-Анджелес є одним з найбільших світових культурних, наукових, економічних, освітніх центрів. Також це місто – один з найбільших світових центрів індустрії розваг в сфері кіно, театру, музики, літератури і телебачення.

ЗЕМЛЕТРУСИ

Лос-Анджелес знаходиться в активній сейсмічній зоні. Останнім великим землетрусом став руйнівний землетрус 1994 року, епіцентр якого знаходився в північній частині долини Сан-Фернандо. Лос-Анджелес зазнав матеріальної шкоди на багато мільярдів доларів.

Інші великі землетруси в XX столітті мали місце в цьому регіоні в 1933, 1971 і в 1987 роках. Більшість землетрусів, що відбуваються в районі міста, відчуваються лише як слабкі поштовхи (невеликі коливання реєструються сейсмометрами практично щодня).

ЕКОЛОГІЯ

У зв’язку з значною автомобілізацією населення Лос-Анджелес страждає від атмосферного забруднення, яке проявляється у формі смогу. Долина, в якій розміщується мегаполіс, утримує забруднення, що виділяються двигунами транспортних засобів і промисловими підприємствами. Смог з долини нерідко піднімається вище, в гори, де призводить до пошкодження та загибелі рослинності. Важливим негативним чинником є ​​низька кількість опадів і затяжні літні посухи – в інших мегаполісах опади сприяють очищенню атмосфери. На додаток до цього ґрунтові води району забруднені різними хімічними сполуками з автозаправних станцій.

Все це змушує владу і населення штату Каліфорнія звертати увагу на зниження рівня викидів автомобілів. В останні роки завдяки використанню більш якісного моторного палива, а також удосконалених, в тому числі гібридних двигунів рівень забруднення став знижуватися.

НАСЕЛЕННЯ

Згідно статистичного звіту за 2006-2008 роки, в місті налічувалося 3 749 058 жителів. Расовий склад населення міста був такий: 49,5% – білі, 9,9% – афроамериканці, 0,6% – індіанці, 10,4% – азіати, 0,2% – представники корінного населення островів Тихого океану, 26,5 % – представники інших рас. 48,4% населення визначали своє походження як латиноамериканське. У Лос-Анджелесі проживає одна з найбільших діаспор азіатського і латиноамериканського населення серед міст США. 

Згідно з переписом, найбільш поширені мови в місті – англійська та іспанська. Відповідно 40,2% і 43,6% населення вказали їх як рідні.

ТРАНСПОРТ

Лос-Анджелес – найбільш автомобілізоване місто в світі: в ньому зареєстровано на 1,8 млн більше автомобілів, ніж ліцензованих водіїв. Щодня автомобілі в сукупності проїжджають по вулицях міста 160 мільйонів кілометрів. Лос-Анджелес має одну з найрозвиненіших у світі систем автомагістралей. Перетин магістралей супроводжується грандіозними багаторівневими транспортними розв’язками.

У зв’язку з недостатнім фінансуванням багато вулиць Лос-Анджелеса покриті асфальтом невисокої якості, в якому бувають вибоїни. Але основною проблемою міського руху є автомобільні затори: станом на 2009 рік, Транспортний інститут Техасу назвав Лос-Анджелес містом з найбільш навантаженими дорогами (автомобіліст міста витрачає на стояння в заторах в середньому 63 години на рік, це третє місце в країні після Чикаго і Вашингтона, втім, ще в 2005 році цей показник становив 72 години). Головна причина заторів – непристосованість забудови до обслуговування громадським транспортом, велика кількість приватних автомобілів, відсутність обмежень на їх використання в межах міста.

Всупереч поширеній помилці, що в Лос-Анджелесі нібито ніхто не ходить пішки, багато вулиць центру міста повні пішоходів. В таких районах переміщення пішки часто набагато швидше, ніж на автотранспорті через автомобільні затори і проблеми з паркуванням. Міська адміністрація при узгодженні проектів нового будівництва зараз вимагає обов’язкового включення в них автостоянок.

КУЛЬТУРА

Жителі та гості Лос-Анджелеса часто називають його “Столицею розваг”. У місті функціонують десятки тисяч розважальних закладів, ресторанів, кафе, барів тощо.

У денний час городян і туристів чекають всесвітньо відомі тематичні парки розваг «Діснейленд» (у сусідньому місті – Анахаймі) і Universal Studios Hollywood, а також знамениті океанські пляжі в Санта-Моніці і Малібу.

Лос-Анджелес має славу світового центру роздрібної торгівлі. Серед найбільш жвавих торгових вулиць міста: Родео-Драйв в Беверлі-Гіллз, Ферд-Стріт і Монтана-авеню в Санта-Моніці та інші. Лос-Анджелес також є однією зі світових столиць модного бізнесу, гламуру і розкоші, що знайшло свій відгук у численних кінофільмах і інших художніх творах.

ГОЛІВУД

Голлівуд (англ. Hollywood; holly – падуб, wood – ліс) – район Лос-Анджелеса, розташований на північний захід від центру міста, в штаті Каліфорнія. Традиційно Голлівуд асоціюється з американською кіноіндустрією, оскільки в цьому районі знаходиться багато кіностудій і живуть багато відомих кіноакторів.

У Голлівуді знаходиться відома на весь світ алея слави – тротуар по Голлівудському бульвару і Вайн-стріт, в який викладено понад 2750 п’ятикутних зірок з іменами знаменитостей, які зробили великий внесок у розвиток індустрії розваг.