MARSEILLE TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Marseille, France.

ФАКТИ ПРО МІСТО

Марсель розташований на березі Ліонської затоки, біля гирла річки Рони, з якою місто пов’язане каналом. У 2013 році – культурна столиця Європи.

Місто розташовується ярусами на прибережних пагорбах, які відокремлюють його від решти території Франції. На узбережжі розташовано багато пляжів: Прадо, де Лав, Корбьер, Форт, де ла Баттрі.

АБАТСТВО СВЯТОГО ВІКТОРА

Абатство Сен-Віктор або Абатство Святого Віктора – монастир в Марселі, заснований преподобним Іоанном Кассианом в V столітті поблизу могил массалійскіх мучеників, одному з яких – святому Віктору – він і присвячений. Один з перших монастирів Галлії. 

Монастир мав істотний духовний вплив у всьому Провансі від часу свого заснування до початку другого тисячоліття. З XV століття занепадає. Під час французької революції будівлі монастиря зносилися. Діючою залишається монастирська церква.

Абатство класифіковано як історична пам’ятка Франції з 1840 року.

НОТР-ДАМ-ДЕ-ЛА-ГАРД

Нотр-Дам-де-ла-Гард (фр. Notre-Dame de la Garde) – собор в Марселі. Місцеві жителі називають собор La Bonne Mère (Добра Мати), вважаючи берегинею міста.

Собор був побудований в 1853-1864 рр в неовізантійському стилі за проектом архітектора Анрі-Жака Есперандье. Будинок побудований на фундаменті стародавньої фортеці на найвищій точці міста. Це робить собор одним із найпомітніших пам’яток Марселя. 5 червня 1864 року собор був освячений.

Склеп базиліки вирізаний зі скелі і виконаний в романському стилі, верхній храм має неовізантійський риси, прикрашений мозаїкою. Над вежею заввишки 41 м побудовано дзвіницю заввишки 12,5 м, на якій встановлена ​​позолочена статуя Діви Марії з Немовлям висотою 11 м.

У 2001-2008 рр в соборі була проведена реконструкція. Сьогодні це найбільш відвідуване туристами місце Марселя.

СТАРИЙ ПОРТ

Старий порт – візитна картка Марселя. Незважаючи на свою багатовікову історію він донині залишається одним з найбільших і діючих морських портів на Середземномор’ї. До сих пір тут щоранку відчалюють рибалки, щоб до пробудження міста повернутися з хорошим уловом. Не дарма кажуть, що в Старому порту живе справжній дух Марселя, і якщо ви не побували в гавані, значить, не бачили і саме місто.
Від Старого порту рукою подати до інших відомих пам’яток Марселя: абатства Сен-Віктор, Ратуші і собору Нотр-Дам-де-ла-Гард.