MEXICO TOUR

Тут ми розказуємо цікаві деталі та факти про місто Mexico, Mexico.

ІСТОРІЯ МІСТА

Мехіко (ісп. Ciudad de México) – місто, столиця Мексики. Утворює федеральний округ, поділений на 16 районів. Головний політичний, економічний і культурний центр Мексики. Є одним з провідних фінансових центрів Північної Америки.

Місто було засноване ацтеками в 1325 році під назвою Теночтітлан, що означає «місце кактусової скелі». Але так як в цьому місті знаходилися храми на честь ацтекського бога війни Мехітлі, використовувалася й інша назва міста – Мехіко. Саме ця друга назва була засвоєна іспанськими завойовниками після остаточного захоплення міста на початку XVI століття.

НАСЕЛЕННЯ

Більшість жителів міста – метиси (люди змішаного європейського походження і місцевого населення). Хоча щодо метисів корінне населення Мексики становить лише один відсоток від усіх жителів столиці, але у всьому федеральному окрузі індіанські народності Мексики представлені ширше. Найбільша за чисельністю етнічна група, яка проживає в Мехіко – народність науа.

Досить часто нове покоління індіанців, яке народилося в Мехіко, асимілюється в іспаномовну культуру мегаполісу, вважаючи її домінуючою, хоча з початку XXI століття спостерігаються протестні прояви серед представників корінних культур, які проживають в місті. Більшість індіанців, які проживають в Мехіко, відмовилися від використання своєї мови, визнавши загальнодержавну іспанську, але ще залишаються певні острівці спілкування на корінних говорах, в основному в побуті.

У Мексику в пошуках кращої долі постійно прибувають іммігранти, в основному з бідніших країн Латинської Америки. Федеральний округ також є домом для більшості іноземців, які проживають в Мексиці.

МОВИ

Як і у всій Мексиці, домінуючою мовою в федеральному окрузі є іспанська, на ній говорить переважна більшість жителів столиці. Крім того, в бізнес-середовищі (в великому бізнесі) і в науковому середовищі досить часто вживається англійська мова (хоча говорити на ній, особливо в побуті, не прийнято).

Але внаслідок проживання на території міста ще й інших нечисленних етнічних груп на вулицях можна почути практично всі інші мови корінних жителів Мексики, більшість з них – це ацтекська, отомі, міштекська та інші. 

ТРАНСПОРТ

Перенаселеність Мехіко створює проблему гігантських автомобільних заторів на автомагістралях. Через високий рівень забрудненості повітря над містом нависає густа хмара смогу. Для вирішення даної проблеми влади будують дороги і дорожні розв’язки. А також введено обмеження експлуатації особистих автомобілів – всі автомобілі старше 8 років не дозволено експлуатувати 1 день на тиждень і 1 суботу в місяць.

Поширеним і зручним видом транспорту залишається таксі, причому переважають яскраві автомобілі Фольксваген Жук. З 2010 року влада Мехіко взяла курс на поступове виведення з таксопарку неекологічних «Жуків». 

ПАРКИ

У столиці відкрито понад 100 музеїв, в їх числі Національний історичний музей, експозиція якого розповідає про розвиток історії та культури Мексики. Є безліч музеїв, присвячених мистецтву, в тому числі колоніального мистецтва Мексики, сучасного мистецтва та міжнародного мистецтва. Є також Національний музей антропології, в якому зберігається колекція експонатів, що відображають розвиток культур майя, ацтеків та інших корінних народів Мексики. Щороку в місті проходить Міжнародний книжковий ярмарок.