PARIS TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Paris.

ІСТОРІЯ МІСТА

Париж – столиця і найбільше місто Франції. Утворює комуну і департамент, розділений на 20 округів. П’яте за величиною місто Євросоюзу. Розташований на півночі Франції, на берегах річки Сени.

Головний політичний, економічний і культурний центр Франції. Відноситься до глобальних міст, світових фінансових центрів. Штаб-квартира ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

Заснований в III столітті до н. е. кельтським плем’ям паризіїв. З III-IV століть відомий як галло-римське місто Парізі. Існує кілька версій походження топоніма «Париж». З кінця X століття з перервами є столицею Франції.

СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ

Собор Паризької Богоматері, також паризький собор Нотр-Дам або Нотр-Дам-де-Парі (фр. Notre-Dame de Paris) – католицький храм в центрі Парижа, один із символів французької столиці.  Готичний собор зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період 1163-1345 років. Набуття слави і порятунку собору від руйнування багато в чому сприяв однойменний історичний роман Віктора Гюго, опублікований в 1831 році. Сильно постраждав від пожежі 15 квітня 2019 року.

З собором Нотр-Дам пов’язана одна легенда про диявола. Для обробки дверей головних входів-порталів був запрошений коваль Біскорне, який так майстерно виконав свою роботу, що його забобонні сучасники відразу ж запідозрили пособництво диявола. Один допитливий посмів заглянути в кузню Біскорне, після чого він заявив, що коваль лежав без свідомості в лихоманці, в той час як надприродні сили продовжували кувати прикраси для собору.
Священики Нотр-Дама запевняли, що двері Біскорне не відкривалася до тих пір, поки їх не обробили святою водою. Немов на підтвердження всіх цих чуток Біскорне помер незабаром після завершення робіт з оздоблення Нотр-Дама, і народ негайно почав шепотітися про те, що Люцифер забрав його душу в обмін на свою допомогу. І навіть сьогодні експерти не можуть точно пояснити, як Біскорне вдалося виконати таку філігранну роботу з тим обмеженим набором інструментів, який був доступний в його час.

ЕЙФЕЛЕВА БАШНЯ

Ейфелева вежа – металева вежа в центрі Парижа, найбільш впізнанна його архітектурна пам’ятка. Названа на честь головного конструктора Гюстава Ейфеля. Сам Ейфель називав її просто «300-метровою вежею». Ейфелеву вежу називають найбільш відвідуваною пам’яткою світу.

Вежа, що згодом стала символом Парижа, була побудована в 1889 році і спочатку замислювалася як тимчасова споруда, що була вхідною аркою паризької Всесвітньої виставки 1889 року. У початковому договорі з Ейфелем говорилося про демонтаж вежі через 20 років після будівництва. Але в підсумку, як ви вже знаєте, кожен раз демонтаж вежі відкладали і так і залишили її стояти на місці.

Споруда мала приголомшливий успіх. За шість місяців роботи виставки подивитися «залізну даму» прийшли понад 2 млн відвідувачів. До кінця року вдалося відшкодувати три чверті всіх витрат на будівництво. Однак творча інтелігенція Парижа і Франції була обурена зухвалим проектом Ейфеля, і, починаючи з самого початку будівництва, посилала в мерію Парижа обурення і вимоги припинити будівництво вежі. Письменники і художники побоювалися, що металева конструкція буде придушувати архітектуру міста, порушувати неповторний стиль столиці, що складався протягом століть.

Письменник Гі де Мопассан регулярно обідав у ресторані на першому рівні вежі (нині ресторан «Жюль Верн»), хоча вежа йому не подобалася. На питання, навіщо він це робить, якщо вежа йому не до душі, письменник відповідав: «Це єдине місце в усьому величезному Парижі, звідки її не видно»

Під час німецької окупації ліфт раптово був пошкоджений прямо перед самим приїздом Адольфа Гітлера в 1940 році. Через війну відновити привід було неможливо. Відвідуючи Париж, Гітлер так і не зміг потрапити наверх. Однак через кілька годин після звільнення Парижа ліфт знову запрацював.

Ейфелева вежа посіла перше місце в рейтингу найбільш розчаровуючих туристів пам’яток. Люди говорять, що на ній забагато народу, щоб можна було насолодитися видом.

ТРІУМФАЛЬНА АРКА

Тріумфальна арка  – монумент в 8-му окрузі Парижа на площі Шарля де Голля, зведений в 1806-1836 роках архітектором Жаном Шальгреном за розпорядженням Наполеона в ознаменування перемог його «Великої армії» .

Тріумфальна арка, виконана в античному стилі, має значні розміри: висота – 49,51 м, ширина – 44,82 м, висота склепіння – 29,19 м. Арка прикрашена різними барельєфами, що зображають моменти найбільшого тріумфу Наполеона
На стінах арки вигравійовані назви 128 битв, виграних республіканською та імператорською арміями, а також імена 660 французьких воєначальників.

На честь «ста днів» правління Наполеона арку оточують 100 гранітних тумб, з’єднаних між собою чавунними ланцюгами. Усередині арки знаходиться невеликий музей.

ЄЛИСЕЙСЬКІ ПОЛЯ

Єлисейські поля знаходяться у 8-му окрузі Парижа між площею Згоди, там, де височить Луксорський обеліск, і площею Шарля де Голля (або площею Зірки), в центрі якої встановлена ​​Тріумфальна арка. Єлисейські поля – одна з найпопулярніших  пам’яток Парижа, куди щодня приходять сотні тисяч людей. Єлисейські поля можна умовно розділити на дві зони: паркову і магазинну.

Назва походить від Елізіум (Елізія) в давньогрецькій міфології. Єлисейські поля – прекрасні поля блаженних у потойбічному світі на березі річки Океан, куди після закінчення життя потрапляють улюблені богами герої. На «островах блаженних» царює вічна весна, тут немає ні хвороб, ні страждань.

Проспект Єлисейські поля одне з найдорожчих місць в світі: орендна плата за один квадратний метр офісного простору становила 10.000 € в 2010 році. Мало хто з городян проживає там. На Єлисейських полях знаходяться офіси та магазини, що належать відомим в усьому світі фірмам. Тому ця вулиця є найдорожчою в Європі (на другому місці – New Bond Street в Лондоні).