TOKYO TOUR

Тут ми розказуємо цікаві деталі та факти про місто Tokyo, Japan.

ІСТОРІЯ МІСТА

Токіо (яп. 東京, «Східна столиця») – столиця Японії, її адміністративний, фінансовий, промисловий і політичний центр. Найбільша міська економіка світу. 

Офіційно Токіо є не містом, а однією з префектур, точніше, столичним округом, єдиним в цьому класі. Його територія, крім частини острова Хонсю, включає в себе кілька дрібних островів на південь від нього, а також острова Ідзу і Огасавара. Округ Токіо складається з 62-х адміністративних одиниць – міст, селищ і сільських громад. Коли говорять «місто Токіо», зазвичай мають на увазі 23 спеціальних райони, що входять в столичний округ. З 1889 до 1943 року вони становили адміністративну одиницю міста Токіо, а нині самі прирівняні за статусом до міст. У кожного є свій мер і міська рада.

Столичний уряд очолює всенародно обраний губернатор. У Токіо також знаходяться державний уряд і імператорський палац Токіо – головна резиденція японських імператорів.

ПЕРЕХРЕСТЯ СІБУЯ

Сібуя, найзнаменитіше перехрестя в світі, відміннопередає дух Токіо. Розташуйтеся на другому поверсі Старбакса (Starbucks) в будівлі книгарні Цутая і спостерігайте як тисячі людей одночасно перетинають його у всіх напрямках. Відмінний вид на перехрестя відкривається також зі скляного надземного переходу між торговим центром Mark City і станцією Сібуя. Увечері, коли навколо світяться неонові вивіски і реклама, перехрестя виглядає навіть краще, ніж вдень.

ІМПЕРАТОРСЬКИЙ ПАЛАЦ В ТОКІО

Імператорський палац в Токіо (яп. 皇居) – палац Імператора Японії в спеціальному районі Район Тійода метрополії Токіо. Розташований на території колишнього замку Едо. Використовується з другої половини XIX століття як резиденція імператорів і Імператорського двору. Знаходиться під контролем Управління Імператорського двору Японії. Загальна площа разом з садами становить 7,41 кв. км.

Традиційно в японській мові місце перебування Імператора позначається словом «мія» (яп. 宮, み や, «палац»). Етимологічно воно складається з префікса ввічливості «мі» (яп. 御, み) і закінчення «я» (яп. 屋, や, «будинок»), і означає житло шановної особи. Це слово також вживається для позначення синтоїстських святилищ, в яких, за уявленнями японців, проживають божества. Від слова «мія» – «будинок Імператора» – походить давньояпонське слово «Міяко» (яп. 都, み や こ, «столиця», «місце будинку Імператора»).

Стародавні імператорські палаци будувалися з дерева і не мали кам’яного фундаменту. Стовпи, на яких трималася будівля, згнивали згодом. Тому в період правління одного імператора палаци неодноразово перебудовували на новому місці. 

ІМПЕРАТОРСЬКИЙ ПАЛАЦ В ТОКІО

Монастир сенсо (яп. 浅 草 寺 «храм молодої, блідої трави») – храм буддійської школи Секаннон в районі Асакуса, Тайто, Токіо. Повна офіційна назва – Кінрюдзан сенсо-дзи (яп. 金龍 山 浅 草 寺 «храм молодої трави на горі золотого дракона»).

Монастир сенсо є найстарішим буддійським храмом на території Токіо. Згідно з переказами, храм був заснований в 628 році на місці виявлення статуї бодхісатви Каннон. У XVII-XIX століттях храм був місцем офіційних молебнів сьогунату Токугава. До Другої світової війни монастир сенсо належав школі Тендай.

ТЕАТР КАБУКІ ДЗА

Одним з видів класичного театрального мистецтва в Японії є Кабукі – видовищні вистави з використанням яскравого гриму, костюмів, виразних жестів і дій, з метою донести до глядача зміст сюжету. В театральних постановках вживається застаріла форма японської мови, зрозуміти яку непросто і самим японцям. Яскравий представник напрямку Кабукі – театр Кабукідза, що має статус найважливішої культурної пам’ятки Японії. Він розташувався в Токіо, район Гінза, в безпосередній близькості від головної торгової вулиці міста. Театр вміщає майже 2 тисячі глядачів, а тривалість постановок часом досягає 5 годин.

ЦІКАВІ ФАКТИ

1. Столицею Японії Токіо став лише в 1868 році. До цього протягом 1075 років столицею було місто Кіото.
2. У 1923 році жахливий землетрус зруйнував майже половину Токіо і сталd причиною загибелі більш ніж 90 тисяч осіб.
3. Вартість квадратного метра нерухомості в діловому центрі міста тут доходить до 2 мільйонів доларів.
4. Через високу ціну на нерухомість в Токіо набули поширення капсульні мікроквартири. Таке житло за розміром можна порівняти з кухнею в нашій типовій квартирі.
5. В деякі заклади тут не пускають іноземців. Прямо на двері може висіти табличка, що в перекладі означає «іноземці не обслуговуються».
6. З метою позбутися пробок в Токіо побудували величезну кількість швидкісних хайвеїв, але проїзд по ним платний.
7. У Токіо знаходиться ресторан «Арагава», який з року в рік займає одне з перших місць в списку найдорожчих закладів світу.
8. У передмістях японської столиці проживає вдвічі більше людей, ніж в самому місті. Всього в місті і поряд з ним живе більше 35 мільйонів чоловік. Це приблизно в 60 разів більше, ніж населення Чорногорії.
9. Виходячи з площі міста і чисельності населення, на одного жителя тут припадає приблизно 4 квадратних метра.