WARSAW TOUR

Тут ми розказуємо цікаві деталі та факти про місто Wales.

ІСТОРІЯ МІСТА

Варшава – столиця і найбільше по населенню і по території місто Польщі.

Місто стало фактичною столицею в 1596 році, коли після пожежі в Вавельському замку в Кракові король Сигізмунд III переніс свою резиденцію сюди, при цьому столичний статус міста був підтверджений тільки в Конституції 1791 року. Через місто протікає річка Вісла, що розділяє місто приблизно порівну.

Існує легенда про заснування Варшави: якийсь князь на ім’я Казимир, заблукавши на полюванні, набрів на бідну рибальську хатину на березі Вісли. Там він виявив молоду рибачку, яка тільки що народила близнюків з іменами Варша і Сава. Казимир став їх хрещеним батьком і нагородив родину рибалки за гостинність. Рибак на ці гроші побудував будинок, навколо якого стали селитися інші рибалки, що поклало початок Варшаві.

СИМВОЛИ

Головним символом Варшави безумовно вважається Варшавська русалка. Її зображення можна зустріти на гербі міста. На Ринковій площі встановлено пам’ятник в стилі міської скульптури. Прапор Варшави складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг червоного і жовтого забарвлення. Полотно має бути виконане в пропорції 5: 8.

АРХІТЕКТУРА

У наш час Варшава – це суміш різноманітних архітектурних стилів, багато в чому завдяки насиченій історії як Польщі, так і самої столиці. Під час війни старе місто було практично повністю знищене і відновлене лише в післявоєнні роки. Наприклад, королівський палац (історичне серце Варшави) був відбудований тільки в 1970-і і 1980-і роки, причому окремі реставраційні роботи йдуть до цих пір. Історичний центр Варшави включений в список Всесвітньої спадщини як зразок докладної реставрації знищеного історичної спадщини. Часи Польської Народної Республіки залишили після себе будівлі в сталінському стилі. Кілька значимих історичних пам’яток були відтворені вже після падіння режиму ПНР. В останні десятиліття панорама міста збагатилася сучасними хмарочосами і бізнес-центрами.