WASHINGTON TOUR

Тут ми розповідаємо цікаві деталі та факти про місто Washington, USA.

ІСТОРІЯ МІСТА

Вашингтон – місто, столиця Сполучених Штатів Америки. Офіційна назва – округ Колумбія (англ. District of Columbia, скорочено D.C., «Ді-Сі»). Щоб не плутати місто з однойменною штатом на північному заході країни, американці в розмовній мові зазвичай називають місто «Ді-Сі» або «Вашингтон, Ді-Сі».
Федеральний округ Колумбія є самостійною територією, яка не входить ні в один з штатів. Він був утворений в 1790 році, а місто Вашингтон було засноване в 1791 році і назване на честь Джорджа Вашингтона, першого американського президента. У 1871 році міста Вашингтон, Джорджтаун і округ Вашингтон були формально скасовані як самостійні адміністративні одиниці і об’єднані з округом Колумбія.
Постійне населення міста становить понад 600 тисяч чоловік. Через приїзд жителів приміської зони під час робочого тижня воно збільшується до одного мільйона.

ОРГАНИ ВЛАДИ

У Вашингтоні знаходяться всі органи федеральної влади США: резиденція президента США знаходиться в Білому домі, Конгрес засідає в Капітолії, а Верховний суд – в будівлі Верховного суду. Також тут знаходяться всі органи виконавчої влади Федерального уряду США – виконавчі департаменти, крім Міністерства оборони США, яке розташовується в Пентагоні в сусідньому окрузі.

Вашингтонці, в порівнянні з іншими американцями, позбавлені ряду політичних прав: у них немає виборного представництва в Конгресі. Їх представник не має права голосу, але може бути присутнім в комітетах і брати участь в дебатах. У Сенаті представників від міста немає. Однак, на відміну від жителів інших американських територій, таких як Пуерто-Ріко або Гуам, делегати яких також не мають права голосу, громадяни округу Колумбія платять всі американські федеральні податки

ЗЛОЧИННІСТЬ

На початку 1990-х років Вашингтон вважався «столицею злочинності» за кількістю вбивств. Але кількість тяжких злочинів з 1995 по 2007 рік зменшилася майже на 47%.

Як і в інших великих містах Америки, у Вашингтоні гостро стоїть проблема з організованою злочинністю і наркотиками. У багатших районах на північному заході рівень подібних злочинів нижче, ніж в бідніших східних районах. 

У 1975 році у Вашингтоні був прийнятий закон про контроль за вогнепальною зброєю, який не дозволяв мати жителям пістолети, крім зареєстрованих до 5 лютого 1977 року. Однак цей закон був скасований в березні 2007 року Апеляційним судом Сполучених Штатів в окрузі Колумбія. Однак рішення суду не означало повне скасування контролю за зброєю; закони, що вимагають реєстрації зброї, залишаються в дії.

22 липня 2006 року в місті була введена комендантська година для дітей та підлітків молодше 17 років: їм заборонили з’являтися на вулицях після 22:00.

МУЗЕЇ

Центром міста і місцем знаходження багатьох історичних пам’яток є Національна алея – відкрита паркова зона довжиною в одну милю. У центрі її розташований монумент Вашингтону, від нього в чотирьох сторонах розташовуються меморіали Лінкольна і Джефферсона, а також Білий дім і Капітолій. Між цими об’єктами розташовуються і інші пам’ятники міста: національний меморіал Другої світової війни, меморіал ветеранів Корейської війни і меморіал ветеранів В’єтнаму. Тут же розташовані будівлі Національного архіву США, в яких зберігаються тисячі документів, найбільш важливих для американської історії, таких як Декларація незалежності, Конституція і Білль про права.

ІНАВГУРАЦІЯ

Раз на чотири роки 20 січня жителі і гості міста спостерігають важливу політичну і культурну подію міста – інавгурацію президента США. З 1981 року церемонія проходить біля західного входу в Капітолій. На сходах самої будівлі і в безпосередній близькості від неї розташовуються важливі гості, а всі інші люди розташовуються на Національній алеї та на прилеглих до неї вулицях. Вхід на захід вільний, будь-який бажаючий може його відвідати. Президент урочисто вимовляє клятву, а також виступає з інавгураційної промовою. Церемонія вступу на посаду президента збирає величезну кількість людей, на інавгурації 44-го президента США Барака Обами 20 січня 2009 року були присутні, за різними даними, від 800 тисяч до 1,8 мільйона чоловік. Закінчується церемонія парадом, який проходить від Капітолію до Білого дому.